فراگیری علوم کامپیوتر در سال ۲۰۲۱

روش های فراگیری علوم کامپیوتر

 

با شیوع بیشتر و بیشتر فناوری در محیط کار ، داشتن مهارتهای پایه ای در سخت افزار و نرم افزار رایانه بیش از هر زمان دیگری مهم است.  برخی مهارت های رایانه ای اساسی که هر کارگر باید داشته باشد وجود دارد.

 

یک کارفرما به دنبال مهارت های رایانه ای در رزومه شما خواهد بود ، و شما باید علاوه بر صحبت کردن با سخنرانی ، پیاده روی را نیز پیاده روی کنید – به این معنی که هنگام استفاده از کامپیوتر باید بدانید که چگونه از رایانه استفاده کنید  کار.

 

در اینجا ۵ روش رایگان و آسان برای بهبود مهارت های رایانه ای شما آورده شده است.

 

کوتاه وقت؟  برای دیدن چند دوره رایگان به پایین پرش کنید ، بنابراین می توانید از امروز به صورت رایگان یادگیری را شروع کنید!

 

  1. مواردی را که باید یاد بگیرید شناسایی کنید.

 

به احتمال زیاد ، شما فقط آنقدر وقت آزاد دارید که می توانید وقف یادگیری یک مهارت جدید کنید.  بر این اساس ، مهم است که از آن زمان عاقلانه استفاده کنید.  این که آیا می خواهید شغل خود را متمرکز کنید یا در زمینه فعلی خود قرار بگیرید ، تجزیه و تحلیل شرح وظیفه موقعیت ایده آل شما یک روش عالی برای شناسایی مهارت هایی است که کارفرمایان به دنبال آن هستند و همچنین ابزارهایی که باید بدانید چگونه از آنها استفاده کنید.

نکته: بخش “الزامات” شرح شغل به طور کلی مکان خوبی برای یافتن این اطلاعات است.

 

شبکه سازی یکی دیگر از روشهای عالی برای کشف مهارتهای فنی افراد دیگر در زمینه فعالیت شما و یا استفاده روزانه از چه نرم افزارها و برنامه هایی است.  این را می توان با یک سوال ساده مانند “آیا اخیراً مهارت جدیدی یاد گرفته اید که به شما در کار کمک کند؟” یا “کدام نرم افزار یا برنامه مورد علاقه شما است که به طور منظم برای کار استفاده می کنید؟”

 

علاوه بر این ، می توانید بسیاری از این اطلاعات را به صورت آنلاین نیز پیدا کنید.  برای مثال اگر نماینده خدمات مشتری باشید ، ممکن است “نرم افزار خدمات مشتری” را جستجو کنید.  مراقب محصولات خاصی باشید که در نتایج شما ظاهر می شوند.  Capterra ، یک شرکت بررسی نرم افزار ، منبع مفید دیگری برای شناسایی ابزارهای رایج در تجارت شما است.

 

مطمئن نیستم از کجا شروع کنم؟  مهارت های خاصی که شما نیاز دارید بسیار به موقعیت و رشته شما بستگی دارد ، اما می توانید برای شروع با این لیست مهارت های برتر کامپیوتر آشنا شوید.  همچنین برخی از بهترین مهارت های موجود در رزومه خود را مرور کنید.

 

  1. با اصول اولیه شروع کنید – و اطمینان حاصل کنید که نحوه استفاده از کامپیوتر را می دانید.

 

اگرچه این ناگفته نماند ، قبل از یادگیری مهارتهای فنی تخصصی ، حداقل شما به یک درک اساسی در مورد چگونگی استفاده از رایانه – در حالت ایده آل ، هر دو ویندوز یا Mac نیاز دارید.  منابع آنلاین زیادی وجود دارد.  برای مثال سایتهایی مانند Lifewire در ارائه آموزشهای جامع بسیار مفید هستند.

 

این روزها ، یافتن رویدادهای آموزش رایانه رایگان (یا مقرون به صرفه) بسیار رایج است.  با کتابخانه محلی ، مرکز اجتماع یا کالج محلی خود مشورت کنید تا ببینید چه چیزی دارند.  علاوه بر این ، می توانید دوره های Mac رایگان را در فروشگاه Apple در نزدیکی خود شرکت کنید.

 

اگر در نقش آفیس کار می کنید ، برای ارتقا skills مهارت های خود و افزودن ارزش به رزومه خود ، مجوز گرفتن در Microsoft Office را در نظر بگیرید.

 

  1. با درک نحوه کار کامپیوتر (و اینترنت) آشنا شوید.

 

در حالی که این ناگفته نماند ، قبل از یادگیری مهارتهای فنی تخصصی ، حداقل شما باید به یک درک اساسی از رایانه و نحوه کار آن نیاز داشته باشید.  در بعضی موارد ، یادگیری نحوه کارکرد اینترنت نیز می تواند مفید باشد.

 

حال ، آیا شما به علوم کامپیوتر ارشد نیاز دارید؟  قطعا نه.  اما ، داشتن یک درک ابتدایی از اینکه چگونه فناوری که از آن استفاده می کنید ، پایه محکمی برای یادگیری آینده فراهم می کند.  در اینجا لیستی از چند درس آنلاین رایگان مهارت های رایانه است که می توانید با آنها شروع کنید:

 

بنابراین بسیاری از افراد جویای کار وقت خود را برای درخواست مشاغل RIGHT از طریق کانال های اشتباه تلف می کنند.  تیم متخصصان شغلی ما راهنمای خود را در مورد محل درخواست ایجاد کردند.  امروز از نسخه خود مطالبه کنید!

 

 

منابع پیشنهادی ما جهت مطالعه :

 

مبانی کامپیوتر برای مبتدیان مطلق – از GCF بیاموزید رایگان (رایگان)

مبانی اینترنت برای مبتدیان مطلق – از GCF بیاموزید رایگان (رایگان)

علوم کامپیوتر ۱۰۱ – از دانشگاه استنفورد (رایگان)

اینترنت چگونه کار می کند – از آکادمی خان (رایگان)

مرکز آموزش G Suite (برای برنامه های Google) – از Google (رایگان)

 

  1. یک دوره رایگان رایانه بصورت آنلاین یا حضوری شرکت کنید.

 

منابع رایگان بسیاری به صورت آفلاین و آنلاین در دسترس است.  حتماً پیشنهادات خود را در انجمن خود مانند کتابخانه محلی ، مرکز اجتماعات ، کالج جامعه یا YMCA بررسی کنید.  همچنین می توانید در سایت هایی مانند Meetup یا Eventbrite رویدادهای آموزشی یا گروهی را جستجو کنید.  اگر در لس آنجلس ، نیویورک سیتی یا شیکاگو زندگی می کنید ، CourseHorse یکی دیگر از منابع عالی است.

 

اگر ترجیح می دهید مهارت های فنی را به صورت آنلاین بیاموزید ، روش های زیادی برای این کار وجود دارد!  شما باید بتوانید تقریباً هر آنچه را که می خواهید بدانید در YouTube جستجو کنید.  اگر به دنبال یک تجربه یادگیری رسمی تر هستید ، می توانید تعداد زیادی دوره رایگان در سطح دانشگاه را در سایتهایی مانند Coursera ، EdX و Class-Central پیدا کنید.  همچنین می توانید دوره های مقدماتی رایگان را در سایتهایی مانند آکادمی خان ، Codecademy و Free Code Camp بیابید.

 

نکته: در اینجا لیست گسترده ای از کلاس های رایانه ای آنلاین رایگان و کم هزینه است که می توانید برای شروع آن شرکت کنید.

 

  1. دانش را به کار بگیرید و عملی عملی کنید.

 

اگر شرح شغل خواستار آشنایی با ابزاری خاص است ، سعی کنید ببینید آیا راهی برای تجربه عملی دارید.  به عنوان مثال ، بگویید یک موقعیت مستلزم این است که شما بدانید چگونه از Trello ، یک ابزار مدیریت پروژه استفاده کنید.  شما می توانید روش هایی را در نظر بگیرید که ممکن است بتوانید ترلو را در موقعیت فعلی خود ادغام کنید.  اگر این امکان وجود ندارد ، شاید موردی وجود داشته باشد که بتوانید از آن در زندگی شخصی خود استفاده کنید – مانند برنامه ریزی سفر.

 

تا آنجا که ممکن است خلاق باشید.  آیا لازم است نحوه استفاده از Google Calendar را بیاموزید؟  استفاده از آن را برای برنامه ریزی و برنامه ریزی قرارهای ملاقات و فعالیتهای خانواده خود شروع کنید.  آیا باید بدانید که چگونه از Skype استفاده کنید؟  یک حساب ایجاد کنید و از آن برای برقراری تماس ویدیویی با شخصی که مدتی با او صحبت نکرده اید استفاده کنید.

همچنین می بایست کار کردن با ویندوز را به صورت کاربردی و عملی فرا بگیرید. به به عنوان مثال رایج‌ترین سوالاتی که دانشجویان دوره ویندوز ۱۰ میپرسند :

تنظیمات صفحه نمایش در ویندوز ۱۰  کجاست ؟

از کجا بفهمیم ویندوز چند بیتی است ؟

چگونه ویندوز ۱۰ نصب کنیم؟

چرا مایکروسافت استور باز نمی شود  ؟

حجم ویندوز ۱۰ چند گیگ است ؟

مخفی کردن آیکون های دسکتاپ در ویندوز ۱۰ چگونه است ؟

 

به طور متناوب ، اگر در حال یادگیری مهارتی مانند طراحی گرافیک ، طراحی وب یا توسعه هستید ، روشهای زیادی برای تمرین وجود دارد: می توانید برای شرکت در مسابقات ۹۹Designs ، یا برای شرکت در کنسرت های Fiverr ، به اجرای مسابقات بپردازید.

 

اگر لازم است با یک ابزار یا نرم افزار پولی آشنا باشید ، بنابراین نمی توانید به آن دسترسی پیدا کنید ، بررسی کنید که آیا آن برنامه نسخه ی نمایشی ارائه می دهد یا فیلم آموزشی در وب سایت خود دارد یا خیر.  حداقل این فرصت را خواهید داشت که آشنایی اساسی با ساختار و عملکرد نرم افزار بدست آورید

 

به یاد داشته باشید ، شما همیشه باید در مورد مهارت ها و توانایی های خود با یک کارفرما صادق باشید. مهارت های خود را بزرگ نگذارید  اگر فاقد مهارتی هستید که در شرح وظایف ذکر شده است ، همیشه می توانید یاد بگیرید که این چیزی است که هم اکنون در حال یادگیری آن هستید (یا قصد یادگیری آن را دارید) و بر توانایی خود در دستیابی سریع به مهارت های جدید تأکید کنید.

دیدگاهی بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*